BAĞIMSIZHABERLER.COM
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

CAMİYE GELİN

DUA SANA

TÜRKİYE "BİZ" GELİYORUZ

MUHSİN BAŞKAN

EĞİTİM HABER

İNSAN VE HAYAT

SAĞLIK DÜNYASI

HABER ARA


Gelişmiş Arama

ANKET

Türkiye cUMHURİYETİ bAŞKAN aDAYINIZ KİM


Tüm Anketler

%100 OSMANLI

SIGARA İÇME


HUZURLU YAŞAM

TESETTÜR

SAYAÇ 08/05/2011
     
 

SEVGİLİ EN SEVGİLİ

Asrı saadette imam olmak

Asrı saadette imam olmak

Tarih 23 Mayıs 2013, 23:17 Editör HÜSEYİN NECATİ

İmam olmak..ALLAH’ın maideleri arasında sunulmuş en leziz ikramdır. Susamış ruhlara, RESULULLAH'ın gönül elçiliğini yaparak. Peygamber mesleğidir, onun mihrabına dokunmak, onun cübbesiyle şereflenmek,beklide ona aşık bir hurma kütüğü şahitliğinde Asrı saadeti dile getirmek.

Remle YALÇIN
"Asrı saadette imam olmak ve ahir zamanda imam olmakla eş değerdir"

 

İmam olmak..ALLAH’ın maideleri arasında sunulmuş en leziz ikramdır. Susamış ruhlara, RESULULLAH'ın gönül elçiliğini yaparak. Peygamber mesleğidir, onun mihrabına dokunmak, onun cübbesiyle şereflenmek,beklide ona aşık bir hurma kütüğü şahitliğinde Asrı saadeti dile getirmek.. Yaşamak ve yaşatmaktır imam olmak, el emin vasfıyla yüceler yücesi makamlara yükselmek yükselirken de cemaatiyle gökler ötesine, beklide Miraca ulaşmaktır. Küçük bir haşir sahnesidir, her Ezan ve namaz vakti adeta…Amiri memuru doktoru mühendisi işçisi emeklisi aynı safta yer alır...Tek bir gaye vardır o anlarda ALLAHU EKBER imamın eşliğinde, ruhlara kanat çırpan En sevgilinin izdüşümünü, ALLAH’ın varlığını ve birliğini haykırmak,makam mansıp gözetmeden tek bir vücudun azaları gibi... ALLAH BİRDİR…

Bütünlüğünü koruyarak. Maddi menfaatlerin ve taktığımız maskelerin ayaklar altına alınmasının vazifelisi ve nefsimizin her türlü galeyanına dur işaretidir imam olmak.

Kürsüden gönüllere, Mihraptan hanelere ulaşmaktır…Dağılan yuvaları derleyen toparlayan, handigaplar da tesbih taneleri gibi uçurumlardan sürüklenen gençliği hak çizgide buluşturandır... Her kalbe polis dikmek zordur lakin her kalbe Allah ve Resulünü aşılayandır. Yalan nedir riya nedir makam mansıp nedir bilmez imam..

Önderdir çünkü o rehberdir.. ALLAH ile kullarını hakiki aşkla buluşturan köprüdür. Zordur elbette imam olmak sürçmeleri, tökezlemeleri, yolda kalışları olacaktır. Lakin seccadesi secdeleri vardır her kalbi daraldığında inşirahlara kapı aralayan..Gözyaşları vardır imamın.. Kur'an-ı Kerim sanki şimdi, arşı aladan indirilmiş gibi ruhları üveyklendiren okuyuşu vardır, mihraptan gönüllere ulaşan.. İmam olmak zordur.. Kıyafeti evi eşyaları hatta misafirlerine kadar halkın önünde yaşar hayatını.. Dedikoduya gıybete en açık mahaldir ona çizilen hayat.. Vefatına kadar vazifelidir aslında... Meslekten öte hizmettir onda asıl olan gerçek… Doğum ölüm sünnet düğün hepsinden sorumludur bir bakıma 7,24 değil vazifeye başladığı günden itibaren zaman kavramı kalkmıştır onun için zor olsa da gönüller kurmaya gelmiştir gönüller yıkmaya değil varsın can istesinler canını da verir ALLAH ve RESULUNUN bu MAİDESİNİN lutufları karşılığında..

Anlattığı her sohbeti yaşamak zorundadır insanların gözünde, imamdır. Çünkü, bazı zamanlarda onunda insan olduğu unutulur imam böyle yaparsa nidaları yükselir gizliden gizliye lakin o güler geçer vardır bir hikmeti der bilir ki, ya günahına kefarettir, söylenenler konuşulanlar yada makamını yükseltmek adına gökler ötesinden atiyesidirİ imtihan suretine bürünüp kapısını çalan… Asrı saadette imam olmak ve ahir zamanda imam olmakla eş değerdir..çünkü O devrin imamı minberin ve kürsünün emanetçisi Allah ve Resulü ‘dür ahir zamanda ise, Allah ve Resulü'nün  izdüşümü olan kürsünün her bir caminin imamlarıdır...Hani bir çocuk şarkımız vardı, orda bir köy var uzakta gitmesek te, görmesek te o köy bizim köyümüzdür..İşte orda bir cami var ,camiler var, minberler var ,kürsüler var, mihraplar var adları sanları bilinmese de imamlar var.

İstemezmisin "YA ÖMER DÜNYA ONLARIN AHİRET BİZİM OLSUN BUYRUĞUYLA" hayatını şekillendirmiş, camisini,cemaatini, ilçesini, köyünü kendisine emanet bilmiş ve cennet vesilesi olmak adına gecesini gündüzüne katmış aklına yar deyince, evlat deyince, makam mansıp deyince, yalnız ve ancak Allah ve Resulü gelen... Hani sözün bittiği yerler vardır vazife sözden aladır. İşte o andır şimdi payımıza düşen sizlerden bizlere… Mihraptan gönüllere ulaşan zirve insanlar PEYGAMBERİMİZİN KUTLU önderleri camilerimize hayat verenler..

RABBİM HEPİNİZDEN EBEDİYYEN RAZI OLSUN..VE SİZLERİ O KUTLU NEBİNİN SANCAĞI altında şereflenmenizi nasip etsin..

Selam ve dua ile…

Bu haber 1546 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ASR-I SAADET

Köklerimize Gitmek İçin Osmanlıca Şart

Köklerimize Gitmek İçin Osmanlıca Şart Bizi biz yapan, özellikli yapan dil olduğu için ve insanlar artık bunun farkına vardığı için Osmanlı Türkçesi öneml...

İlmiyle âmil İslam âlimi tipinin bir örneği

İlmiyle âmil İslam âlimi tipinin bir örneği ''Dedemin şahsiyeti ve dedemin kütüphanesi Bunlar beni çok etkiledi tabii ki. Sık sık vurguladığı bir şey v...

NASİHAT

NAMAZ

Ben Bitti Demeden Bitmez.22 Eylül 2017

ALAHA ISMARLADIM

RAMAZAN

YEDİ KITA

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

DÜNYA BİZİM

MÜSLÜMANCA YAŞAM

OSMANLI


ALPEREN

OSMANLI TORUNU


SIGARA İÇME


FATİH SULTAN MEHMET


NAMAZINI KIL


İSLAM HUZUR

YAVUZLAR BİTMEYECEK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

TÜRKİYENİN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR BAĞIMSIZ HABER SİTESİ
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi