BAĞIMSIZHABERLER.COM
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

DUA SANA

CAMİYE GELİN

TÜRKİYE "BİZ" GELİYORUZ

MUHSİN BAŞKAN

Alperen

EĞİTİM HABER

İNSAN VE HAYAT

SAĞLIK DÜNYASI

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelişmiş Arama

%100 OSMANLI

SIGARA İÇME


HUZURLU YAŞAM

TESETTÜR

SEVGİLİ EN SEVGİLİ

Mühür

2013 Yaz Kuran Kursları Açılıyor

2013 Yaz Kuran Kursları Açılıyor

Tarih 22 May?s 2013, 19:38 Editör HÜSEYİN NECATİ

Yaz Kur’an kursları 24 Haziran 2013 Pazartesi günü eğitim ve öğretime başlayacaklardır. Kurslara velilerin de katılımının sağlanacağı bir açılışla başlanacak, Diyanet İşleri Başkanlıgı açılış mesajı okunacaktır.

Toplumu din konusunda aydınlatmakla yükümlü olan Diyanet İşleri Başkanlığımız, din eğitimi faaliyetlerini öncelikle camiler ve Kur’an kursları aracılığıyla yürütmektedir.

 


Toplumu din konusunda aydınlatmakla yükümlü olan Diyanet İşleri Başkanlığı, din eğitimi faaliyetlerini öncelikle camiler ve Kur’an kursları aracılığıyla yürütmektedir.


 07.04.2012 tarih ve 28257 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kur’an Kursları İle Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönetmeliğinin 25. Maddesinde: “Okulların tatil olduğu zamanlarda, kişilerin kendi isteğine, küçüklerin de kanuni temsilcilerinin talebine bağlı olarak Kur’an-ı Kerim’i ve mealini öğrenmeleri, dini bilgilerini geliştirmeleri, dini içerikli sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanmaları amacıyla Kur’an kurslarında, camilerde ve müftülüklerce uygun görülecek yerlerde mülki amirin onayı ile yaz Kur’an kursları açılır.” hükmüne yer verilmiştir.


Yaz Kur’an kursları 24 Haziran 2013 Pazartesi günü eğitim ve öğretime başlayacaklardır. Kurslara velilerin de katılımının sağlanacağı bir açılışla başlanacak, Diyanet İşleri Başkanlıgı açılış mesajı okunacaktır.


Ayrıca yaz Kur’an kurslarının açılacağı gün bu hizmette görev alacak personelin bilgilendirilmesi amacıyla 24 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 14.30’da “Canlı Yayın Yoluyla Uzaktan Eğitim Programı” gerçekleştirilecektir.


Yaz Kur’an kurslarında kayıtlar 17 Haziran 2013 tarihinde başlayacaktır.
Yaz Kur’an kursları, 24 Haziran– 23 Ağustos 2013 tarihleri arasında belirtilen dönemler halinde ve kur esasına göre gerçekleştirilecektir:


 I. Dönem: 24 Haziran – 12 Temmuz 2013


 II. Dönem: 15 Temmuz – 02 Ağustos 2013


 III. Dönem: 05 Ağustos – 23 Ağustos 2013


Yaz Kur’an kurslarında talep olması durumunda, Kur’an kursu öğreticisi/din görevlisi, öğrenci sayısında 15 şartı aramaksızın kurs açacaktır.


30.04.2012 tarihinde Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yaz Kur’an kurslarına katılanlardan, 7-18 yaş aralığındaki gençlere yönelik basketbol, güreş, masa tenisi, badminton, teakwondo, judo, wushu, karete gibi spor dallarında her ilin imkanları ölçüsünde kurslar düzenlenebilecektir.


  Yaz Kur’an kurslarında öncelikli olarak din hizmetleri sınıfında bulunan personele görev verilecektir. İhtiyaç duyulması halinde dini yükseköğrenim mezunları ile hafızlık belgesine sahip imam-hatip lisesi mezunlarının yanı sıra Kur’an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık yeterlilik belgelerinden en az birine sahip olanlar da görevlendirilebilecektir.

Yaz Kur’an kurslarında görevlendirilenlerden; 24.07.2009 tarihli ve 27298 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2009/15215 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı çerçevesinde; en az 15 kursiyeri bulunanlara; yılda 2 ay haftada 5 gün ve günde 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenecektir.


Yaz Kur’an kurslarında görevlendirilecek tüm personeli kapsayacak şekilde
13 Mayıs - 14 Haziran 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.


Haberin Kaynağı:Müftülük Haberler

Bu haber 33675 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TÜRKİYE ASAYİŞ

Başbakan'a Bu Küfürleri Edenleri Cemaat Diye Evimize Almışız

Başbakan'a Bu Küfürleri Edenleri Cemaat Diye Evimize Almışız Evimizin içine kadar sızan, Sızıntı dergisinin yazarından zehirler

Çeçenistan Fahri Konsolosu'na suikast

Çeçenistan Fahri Konsolosu'na suikast Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Türkiye Fahri Konsolosu Medet Ünlü, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı son...

NASİHAT

NAMAZ

Dostlara ithafen10 ?ubat 2021

GALERİ

ALAHA ISMARLADIM

RAMAZAN

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

YEDİ KITA

MÜSLÜMANCA YAŞAM

OSMANLI


ALPEREN

OSMANLI TORUNU


SIGARA İÇME


FATİH SULTAN MEHMET


İSLAM HUZUR

NAMAZINI KIL


YAVUZLAR BİTMEYECEK

NECİP FAZIL KISAKÜREK

TÜRKİYENİN MİLLİYETÇİ MUHAFAZAKAR BAĞIMSIZ HABER SİTESİ
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi